Przeprowadzki mieszkań – jak przejść je bez szwanku?

Powodów do przeprowadzki może być mnóstwo… Chęć usamodzielnienia się, zmiana pracy, wyjazd na studia, zmiana stylu życia – to tylko nieliczne przykłady przyczyn, jakie stoją za podjęciem decyzji o opuszczeniu dotychczasowego miejsca zamieszkania. W rzeczywistości może ich być znacznie więcej, zaczynając od zwykłej potrzeby zmiany otoczenia, przez złą sytuację finansową, na chęci uwolnienia się od irytujących sąsiadów kończąc. Jak więc widać, motywacje nie zawsze bywają pozytywne. Jakkolwiek jednak by było, przeprowadzki mieszkań bywają uciążliwe – bez względu na to, czy dotyczą one obszaru jednego dużego miasta, takiego jak Warszawa, czy też odbywają w obrębie mniejszego miasteczka lub wsi. Rzecz jasna, o wiele łatwiej jest zmienić miejsce zamieszkania na terenie małej miejscowości, jednak prawda jest taka, że znacznie częściej przeprowadzamy się z jednego miasta do drugiego. Kiedy więc w grę wchodzą np. przeprowadzki na trasie Warszawa–Poznań, trzeba się do nich odpowiednio przygotować.

Dlaczego warto zatrudnić firmę do przeprowadzki?

Oczywiście można próbować samodzielnie zmierzyć się z przeprowadzką, jednak znacznie lepiej jest zatrudnić firmę transportową. Po pierwsze dlatego, że relatywizuje to koszty związane z przenosinami – wynajmując właściwego usługodawcę, załatwiamy wszystko za jednym zamachem, podczas jednego przejazdu. Tymczasem, biorąc całą przeprowadzkę na własne barki, prawdopodobnie musimy się liczyć z koniecznością proszenia o pomoc bliskich lub wielokrotnie kursować na trasie międzymiastowej. Po drugie, unikamy zdecydowanej większości stresu związanego z przeprowadzką – podczas gdy firma zajmuje się transportem naszych rzeczy, my możemy ze spokojem załatwiać wszelkie formalności, jakich należy dopełnić w urzędzie w związku ze zmianą miejsca zamieszkania oraz zameldowania. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób młodych, które dysponują małą ilością wolnego czasu np. ze względu na to, że poświęcają go na rozwój własnej ścieżki zawodowej.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając firmę transportową?

Na ogół przeprowadzki prywatne nie zajmują wiele czasu, sprowadzając się najczęściej do załatwienia sprawy w jeden dzień. Kluczowym jest w tym wypadku wybór właściwej firmy transportowej. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na zakres wykonywanej usługi – powinna ona obejmować załadunek wszystkich przenoszonych rzeczy, transport oraz rozładunek w miejscu docelowym. Warto zwrócić uwagę na to, czy dany usługodawca oferuje również akcesoria pomocne w przeprowadzce, takie jak kartony, skrzynie i wózki transportowe, a także materiały zabezpieczające. Ponieważ przenosimy zazwyczaj różnego rodzaju sprzęty elektroniczne oraz szklane naczynia, lampy, lustra i inne ozdoby, nie chcemy, żeby uległy one zniszczeniu w transporcie. Z pomocą przychodzi nam wówczas bardzo popularna folia bąbelkowa czy mniej znany stretch, które firmy transportowe powinny oferować w cenie każdego przewozu bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat przez najemcę.

Czego możemy oczekiwać od usługodawcy?

Sprawą dość oczywistą jest to, że podczas zmiany miejsca zamieszkania kluczową rolę odgrywa transport, przeprowadzki to jednak nie tylko przewiezienie rzeczy z miejsca na miejsce. Dla większości z nas wiążą się one z ogromnym przeżyciem wynikającym z otwarciem kolejnego rozdziału w życiu oraz podjęciem nowych zobowiązań. Dlatego właśnie tak ważne jest dokonanie trafnego wyboru, jeśli chodzi o firmę transportową. Dobry usługodawca powinien doskonale rozumieć potrzeby swoich klientów i tak organizować przeprowadzki, żeby mogli oni traktować go jako wsparcie, a nie kolejny problem na głowie. Bardzo istotni są pracownicy, którzy mają bezpośrednią styczność z transportowanymi rzeczami – muszą oni budzić zaufanie wśród klientów, którzy powierzają im odpowiedzialność za własne mienie. Dzięki umiejętności budowania odpowiedniej atmosfery klienci zdecydowanie chętniej decydują się na skorzystanie z usług danej firmy.