Przeprowadzki biur oznaką rozwoju firm

We współczesnym świecie coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnego biznesu. W ten sposób powstaje cała masa nowych firm o różnym profilu działalności. Na decyzję otwarcia nowego zakładu pracy ma wpływ bardzo wiele czynników, takich jak chęć uniezależnienia się od pracodawcy, ogromny popyt na daną usługę czy wreszcie, po prostu, zdecydowanie wyższe zarobki. Podobnie rzecz ma się z odnoszeniem sukcesu na rynku – o powodzeniu danego biznesu często decyduje wiele niezależnych od siebie czynników, których nie sposób przewidzieć i ukierunkować we właściwą stronę. Jedno jest jednak pewne – wraz z rozwojem danej firmy rośnie także potrzeba na zwiększanie zakresu działalności oraz zatrudnianie nowych pracowników, a co za tym idzie, rodzi się konieczność przeniesienia firmy do większego budynku. Przeprowadzki biur bywają kłopotliwe, o czym z pewnością przekona się każdy, kto stanie kiedyś przed koniecznością przeniesienia siedziby firmy.

Z czym trzeba się liczyć, zmieniając siedzibę firmy?

Przenosiny biura to nie to samo, co przeprowadzki domów. Owszem, te ostatnie również mogą przysporzyć wielu problemów, jednak w przypadku zmiany lokalizacji firmy trzeba się liczyć z koniecznością pamiętania o zdecydowanie większej liczbie spraw. Należy przede wszystkim zatroszczyć się o uporządkowanie całej dotychczasowej dokumentacji, jaka znajduje się w biurze – na przestrzeni paru lat mogło się wedrzeć tam nieco chaosu, dlatego lepiej ogarnąć go jeszcze zanim wszystkie dokumenty opuszczą dawną siedzibę firmy i zupełnie zmienią swoje położenie. Dzięki temu możliwe będzie sprawne rozpakowanie wszystkich papierów w miejscu docelowym, co z pewnością uprzyjemni wykonywanie obowiązków wielu pracownikom administracyjnym. Przeprowadzka biurowa wiąże się także z przenoszeniem wielu sprzętów elektronicznych, które, będąc nośnikami ogromnych ilości danych, muszą zostać odpowiednio zabezpieczone tak, żeby nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu.

Magazynowanie towarów podczas firmowej przeprowadzki

Trzeba również pamiętać o tym, że wiele firm prowadzi sprzedaż różnego rodzaju produktów, które wymagają przechowywania w ściśle określonych warunkach. Jeśli mamy do czynienia ze średnią lub dużą firmą, nie warto łudzić się, że przenosiny zamkną się w jednym dniu. Należy wówczas znaleźć odpowiedni magazyn do wynajęcia, w którym na czas organizacji przeprowadzki przechowa się firmowy towar. Dla niektórych może to być problematyczne, jednak dobra wiadomość jest taka, że znalezienie zaufanej firmy transportowej, która oferuje również tymczasowe magazynowanie towarów, nie powinno stanowić problemu. Zwłaszcza w większych miastach, takich jak Poznań, Warszawa, Gdańsk czy Kraków. Posiadanie własnego magazynu może na przykład stanowić dobre kryterium, jakim powinna kierować się dana firma przy wyborze odpowiedniego dla siebie usługodawcy, który zapewni kompleksowy zakres usług przeprowadzkowych dla zakładów pracy.

Przeprowadzki biur – czy faktycznie są takie straszne?

Prawda jest taka, że przy dokładnym rozplanowaniu przeprowadzki z odpowiednim wyprzedzeniem, może ona przebiec naprawdę sprawnie. Jeśli wybierzemy do tego właściwą firmę transportową, możemy liczyć na to, że nasza działalność absolutnie na tym nie straci, a może jedynie zyskać na relokacji biura. Żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik, powinniśmy skupić się na kilku kwestiach. Przede wszystkim, konieczne jest sporządzenie skutecznego projektu nowej siedziby, który uwzględni zakup i rozłożenie nowych mebli, a także ustawienie tych, z których korzystano w starym biurze. Wystarczy zająć się wówczas wszelkimi formalnościami dotyczącymi przeprowadzki, natomiast całą resztą powinna zająć się firma transportowa. W zależności od wielkości biura możliwe jest, że cały proces zamknie się w przeciągu jednego weekendu. Nie trzeba nawet przy tym angażować pracowników ani wstrzymywać działalności – jeśli tylko pozwala na to polityka firmy, mogą oni wykonywać swoje obowiązki przez jeden dzień zdalnie. Wystarczy tylko sporządzić odpowiedni plan.